Inne

Kinkiety zewnętrzne i lampy elewacyjne – jaki rodzaj najlepiej wybrać?

Kinkiety zewnętrzne i lampy elewacyjne – jaki rodzaj najlepiej wybrać?

Wiosna i lato to okresy sprzyjające regularnemu relaksowi na świeżym powietrzu. Długie i ciepłe wieczory zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie. Takie chwile zdecydowanie potrzebują odpowiedniego oświetlenia, aby były przyjemniejsze. Wybór odpowiedniego oświetlenia w postaci kinkietów zewnętrznych pozwala na stworzenie bezpiecznej atmosfery i jasnej przestrzeni, w której można spędzać wolny czas. Jak wybrać odpowiednie kinkiety na taras? Na jakiej wysokości kinkiety zewnętrzne będą się dobrze prezentować?

Kinkiety na taras – rodzaje

Kinkiety zewnętrzne to szczególny rodzaj lamp, które dzięki specyficznemu kloszowi lub obudowie rozprasza światło. Jego najważniejsza rola to dekoracyjność, a przy okazji pozwala oświetlić wejście do domu lub oświetla ścieżkę od bramy do drzwi. Na rynku spotkać można się z wieloma rodzajami kinkietów zewnętrznych: z czujnikiem zmierzchu lub ruchu, zasilany energią słoneczną lub typu góra-dół.

Lampy elewacyjne solarne

Kinkiety solarne są bardzo praktycznym oświetleniem elewacji. Ich wielką zaletą jest to, że są bardzo łatwe w instalacji – nie trzeba podłączać ich do źródła zasilania, wystarczy umieścić je na ścianie we właściwym miejscu i gotowe. W rezultacie można obniżyć rachunki za prąd, więc kinkiety mogą być ekonomicznym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście należy mieć świadomość, że w pochmurnych dniach kinkiet solarny będzie świecił krócej niż przy pełnym naładowaniu baterii w słoneczny dzień.

Kinkiety zewnętrzne LED

Kinkiety LED mają jedną bardzo ważną zaletę – oszczędzają energię. Jest to niezwykle istotnie, zwłaszcza przy gwałtownie rosnących cenach energii elektrycznej. Niektóre modele zużywają do 80% mniej energii niż modele wykorzystujące tradycyjne źródła światła. Ponadto kinkiety LED są trwałe i bezawaryjne.

Kinkiety zewnętrzne retro lub nowoczesne – idealny dodatek do każdego domu

Zwolennicy zewnętrznego, naściennego oświetlenia zewnętrznego mają do wyboru wiele modeli lamp wykonanych w różnych stylach. Nowoczesne lampy ogrodowe sprawdzą się w miejskich parkach lub jako oświetlenie ogródków przy restauracjach. Często posiadają geometryczne i wyraziste kształty trapezów, walców czy sześcianów o modnych kolorach takich jak: czarny, grafitowy lub ze stali nierdzewnej. Kinkiety w stylu retro doskonale sprawdzą się w bardziej nostalgicznym, klasycznym stylu, a kinkiety imitujące latarnie świetnie sprawdzą się w angielskich ogrodach, przed hotelami, motelami czy domami weselnymi.

Kinkiet zewnętrzny i lampy elewacyjne a budynek

Oczywiste jest, że kinkiety ścienne w stylu vintage lub retro nie będą odpowiednie do domu w stylu nowoczesnym. Wybierając kinkiet należy stworzyć spójną całość z elewacją, drzwiami wejściowymi i ogólnym wyglądem zewnętrznym domu. W przypadku coraz bardziej popularnych domów wykonanych z drewna lub nowoczesnego budownictwa najlepiej sprawdzają się minimalistyczne kinkiety zewnętrzne lub elegancka lampa elewacyjna.

Z drugiej strony kinkiet zewnętrzny w stylu retro będzie pasował do domu w stylu vintage. Czarno-białe lampy zewnętrzne mają wielu miłośników – można śmiało powiedzieć, że to ponadczasowy klasyk, który będzie świetnie wyglądał na wielu budynkach. Bardzo ważny jest także kolor i kształt lampy ściennej. Należy pamiętać, że wszystkie lampy zewnętrzne muszą być identyczne lub podobne do siebie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *