Inne

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Karpaczu

Gdyby zapytać Polaków, gdzie najchętniej udaliby się na wymarzony urlop, to odpowiedzi byłoby zapewne kilka. Jedni wybraliby Morzy Bałtyckie, jeszcze inni pobyt w ciepłych krajach, ale spora część osób, szczególnie zimą, najchętniej spędziłaby wolny czas w polskich górach: Tatrach lub Sudetach, koniecznie z noclegiem w Zakopanem albo Karpaczu. Przyjrzyjmy się jednak temu drugiemu miejscu. Dlaczego Karpacz to tak chętnie odwiedzane miasto? Jaki pensjonat ma tam wyjątkowo ciekawą ofertę? Odpowiedzi poniżej.

Widok na majestatyczne Karkonosze

Zanim przejdziemy do tego, jakie noclegi Karpacz ma do zaoferowania, najpierw warto poświęcić mu kilka zdań. Jest coś przyciągającego w tym mieście. Coś, co powoduje, że rocznie przybywa do niego miliony turystów, zarówno tych wędrujących samotnie, jak i rodzin z dziećmi.

Karpacz to ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, który nadal zaskakuje swoim kameralnym klimatem. Wszak jest górskim kurortem liczącym tylko kilka tysięcy mieszkańców, a dawniej osadą pobudowaną w początkach XV wieku. Miejscem, w którym wreszcie da się oddychać zdrowym powietrzem, z dala od smogu wielkich metropolii.

Zachwyca nie tylko plątaniną uliczek i starymi domami, wzniesionymi setki lat temu. Przybywają do niego miłośnicy sportu i rekreacji (mając za cel zwiedzanie znanego muzeum) oraz osoby kochający górską wspinaczkę (szczególnie zdobywanie Śnieżki – najwyższego szczytu Sudetów). Dla niektórych wystarczy jednak sama cisza i podziwianie malowniczego krajobrazu – majestatycznego pasma górskiego zwanego Karkonoszami.

Nocleg w Karpaczu

Odważni poszukiwacze przygód najchętniej rozbiliby namiot na środku jakiejś polany. Jednak, jeśli chodzi o Karpacz, noclegi są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze w przeznaczonych do tego obiektach. A tych jest mnóstwo – od mniejszych domków z prostym wyposażeniem po duże hotele i wille.

Wartym polecenia jest np. Leśny Dwór. Już sama nazwa wiele mówi o tym miejscu. I faktycznie – ów pensjonat zapewnia niezapomniany wypoczynek. Ceny są tam dość atrakcyjne. Ktoś powie, że zbyt wysokie, ale np. specjalna oferta, czyli 125 zł od osoby, to dobra okazja, aby w komfortowych warunkach spędzić nocleg Karpacz ma też inne, piękne obiekty, gdzie możemy się porządnie i spokojnie wyspać, lecz Leśny Dwór zadziwia ilością atrakcji.

Pełen relaks w bajkowej krainie

Wiemy już, dlaczego turyści powinni odwiedzić Karpacz, Nocleg w powyżej wspomnianym, jakże stylowym, pensjonacie powoduje, że wielu z nich będzie chciało często tam powracać. Przecież w jednej cenie otrzymają śniadanie, nieograniczony dostęp do WiFi, miejsce parkingowe, a nawet możliwość korzystania z sauny, bawialni dla dzieci i rowerowni. Co ciekawe, jest również dostępna sala konferencyjna dla gości biznesowych i kameralna sala kinowa.

Leśny Dwór znajduje się w pięknej, wręcz magicznej lokalizacji. Zbudowany jest na granicy dolnego i górnego Karpacza, w Białym Jarze. Poza noclegiem połączonym z gościnnością, każda osoba posmakuje pysznych śniadań wegetariańskich oraz chleba z pobliskiej piekarni. Co więcej, wsłucha się w szum rzeki Łomnicy i szybko odnajdzie szlak na Śnieżkę, która jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *