Biznes

Szkolenia dla kierowników, jak nim zostać?

Szkolenia dla kierowników, jak nim zostać?

Szkolenie dla liderów to rekomendowany wybór technik dla osób, które w codziennej pracy będą wykorzystywały. Przede wszystkim organizowały pracę, motywowały i kontrolowały pracowników. Szkolenie jest nastawione na praktykę, by uczestnicy szybko przyswajali nowe zagadnienia. Co więcej, potrafili je efektywnie wykorzystywać w codziennej pracy na stanowisku kierowniczym.

Szkolenia dla kierowników – najważniejsze kwestie 

Przywódca kiedyś, dzisiaj lider. Co kryje się za słowem lider? Z języka angielskiego jest to przywódca. Dzisiaj dobry lider jest mile widziany w chcącej rozwijać się organizacji, firmie lub instytucji. Jak zatem zostać liderem? Co powinna wnieść do zespołu osoba i jak przygotować się do tej roli? Przede wszystkim zacząć od szkolenia dla nowych kierowników. Koniecznie trzeba liczyć się z tym, że będzie się bardziej widzialnym niż pozostali pracownicy. Kierowanie projektem powinno iść w parze z pasją. To właśnie ona napędza do działania lidera, a wraz z nim cały zespół. Liderzy, którzy wykonują obowiązki bez zaangażowania i niechęcią, nigdy nie będą w stanie zmobilizować zespołu. Dlatego, dzięki szkoleniom dla kierowników można się tego nauczyć i w przyszłości świetnie zarządzać zespołem. Trzeba być przekonanym o słuszności podejmowanych działań i wierzyć w ostateczny sukces. Mimo wszelkich niepowodzeń warto dokształcać się w tym zakresie. Najważniejsze, aby wykazywać:

 • pasję i entuzjazm do wykonywania obowiązków,
 • pasję i zaangażowanie w pracy z ludźmi,
 • pasję i chęć osiągania wysokich celów.

Wysokie tempo pracy, nieskuteczna komunikacja, konflikty, brak motywacji mogą zaszkodzić w realizacji zadań. Niezrozumienie celów, utrata autorytetu lidera to najczęstsze problemy, przed którymi stoją zarządzający zespołami. Niestety mogą przekładać się na niskie wyniki, błędy, nieterminowość zadań, czy wypadki przy pracy. Wszelkie kursy dla kierowników mogą temu zdecydowanie zapobiec. Jakie są główne cele prowadzonych szkoleń dla liderów? Oto one:

Cele warsztatów:

 • wspieranie, motywowanie i budowanie zespołu,
 • umiejętne budowanie autorytetu,
 • wybor najskuteczniejszej formy zarządzania podległym personelem,
 • analiza przyczyn powstawania konfliktów wewnątrz zespołowych,
 • doskonalenie postawy asertywnej i udzielanie informacji zwrotnej,
 • opanowanie technik redukujących stres i napięcie,
 • skuteczne metody zarządzania czasem.

Najważniejsza jest motywacja, aby szkolenia dla liderów były skuteczne

Motywacja to słowo klucz na szkoleniach team liderów. Dobry lider motywuje najpierw siebie, a następnie zmotywowaną postawą dzieli się z innymi. Lider jest swego rodzaju dobrym duchem zespołu. To właśnie od jego nastawienia w dużej mierze zależy atmosfera w teamie. Właściwie zmotywowany pracownik chętnie zmierzy się z nowymi zadaniami, a także łatwiej upora z trudnościami. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na efektywność pracy i osiągnięcie zamierzonych celów.

Przede wszystkim należy chwalić i krytykować. To pierwsze trzeba robić otwarcie i przy innych członkach zespołu. Krytyka powinna odbywać się za zamkniętymi drzwiami. Pochwały działają motywująco, a krytyka od czasu do czasu również jest potrzebna. Należy pamiętać i przekazywać ją w odpowiedni sposób, odwołując się do zaistniałej sytuacji. Podczas szkoleń dla kierowników trzeba mieć na uwadze:

 • motywacje zespołu i zwiększać efektywność pracy,
 • dowiedzieć się co motywuje i demotywuje członków zespołu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *