infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Bilard, gra dla dzieci?

Bilard, gra dla dzieci?

Gra w bilard we własnym domu z całą rodziną? Otóż teraz to żaden problem! Bilard jest doskonałą formą rozrywki dla każdego, bez względu na wiek oraz umiejętności. Współcześni producenci zabawek stworzyli serię stołów do gry dostosowaną do wymagań najmłodszych. Na stronie znajdziemy fantastyczne zestawy do gry, na które składają się stoły oraz wszystkie niezbędne akcesoria bilardowe, jak kije, bile, trójkąty, kreda bilardowa oraz szczoteczka do czyszczenia stołu.

Gra w bilard jest wspaniałą grą rodzinną, w której każdy z współzawodników ma równe szanse. Warto dodać, że bilard to nie tylko świetna rozrywka, lecz również świetna okazja do ćwiczenia spostrzegawczości oraz koncentracji. Gra w bilard pozbawiona jest losowości, ponieważ tu o wygranej decydują kolejne ruchy zawodników. Dzięki temu każda rozgrywka jest inna, a rodzinna zabawa nigdy się nie znudzi.

Zasady gry w bilard

Zasady gry w bilard są bardzo proste, ponieważ podstawowym zadaniem graczy jest umieszczenie bil w specjalnych otworach, które nazywane są łuzami. Znajdują się one w sześciu punktach stołu. Bile uderzane są naprzemiennie przez graczy, przy czym wbijanie bil musi odbywać się za pomocą kija i bili rozgrywającej, która jest koloru białego. Oznacza to, że zawodnik musi uderzyć kijem w bilę białą i dopiero za jej pomocą skierować inne bile do wspomnianych łuz. Wygrywa ta osoba, która wbije wszystkie swoje bile, które wcześniej wybrał spośród tzw. połówek i całych.

Stoły bilardowe dla dzieci

Podstawowym elementem gry w bilard jest oczywiście stół bilardowy. W sytuacji, gdy zamierzamy prowadzić rozgrywki rodzinne, ważne jest, aby wysokość stołu była odpowiednia dla wzrostu najmłodszych graczy. Na rynku znajdziemy różne rodzaje stołów. Z tej racji, że stół do bilarda dla dzieci ma niewielkie rozmiary, możemy postawić na taki, który będzie cały czas rozłożony. Całkiem praktyczne są również składane stoły do bilarda, które po zakończonej grze możemy złożyć i schować.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *