Inne

Wybieramy stół do jadalni

Wybieramy stół do jadalni

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybrać właściwy stół, aby uzyskać taki wygląd jadalni, o jakim zawsze marzyłeś? Stół w jadalni to miejsce, z którego ludzie zwykle korzystają w wielu celach, a nie tylko w trakcie posiłków. Od gier w karty z przyjaciółmi, przez odrabianie lekcji, po niekończące się dyskusje. Stół często zwraca na siebie uwagę i jest to inwestycja na wiele lat, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór właściwego. Przejrzyj stronę i wybierz idealny stół do jadalni.

Po pierwsze rozmiar

Rozmiar stołu musisz dopasować nie tylko do ilości miejsca, ale również liczby osób, które zazwyczaj będą przy nim zasiadały. Jeśli jadalnia została wydzielona z przestrzeni kuchennej i nie masz zbyt wiele miejsca, wybierz kompaktowy model, który ułatwi poruszanie się po kuchni. Pamiętaj, że kuchnie powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli dysponujesz oddzielną jadalnią, wybierz tak duży stół, jak pozwala na to przestrzeń. Mając naprawdę dużo miejsca, możesz ustawić stół na środku pomieszczenia.

Po drugie kształt blatu

Kształt blatu może mieć ogromny wpływ nie tylko na wygląd stołu w danym pomieszczeniu, ale także na jego funkcjonalność. Oceń układ pokoju, abyś mógł zdecydować o kształcie stołu, który Ci odpowiada. Trzy najpopularniejsze kształty stołów jadalnych to stoły prostokątne, okrągłe i kwadratowe. Najczęstszym wyborem są prostokątne stoły jadalne. Zapewniają większą przestrzeń do siedzenia i większą wszechstronność. Możesz przy nich ustawić np. ławki zamiast krzeseł. Okrągłe stoły jadalne zapewniają bardziej intymne otoczenie i pozwalają zaoszczędzić miejsce. Kwadratowe stoły również sprawdzają się pod tym względem. Lepiej nadają się do przestrzeni wielofunkcyjnej i nie przytłaczają mniejszej przestrzeni.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *