Inne

Zostań specjalistą od kawy. Kurs baristy Coffee Break.

Barista w Polsce nie jest jeszcze zbyt znanym zawodem, choć profesja ta zyskuje coraz większą popularność. Z pewnością przeznaczona jest dla ludzi z pasją, którzy kochają kawę. Warto zainteresować się zdobyciem odpowiednich kwalifikacji i trzeba przyznać, a trzeba przyznać, że kursów baristycznych nie brakuje. Znajdują się między innymi w ofercie firmy Coffee Break.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie baristycznym?

Kurs w firmie Coffee Break został stworzony w oparciu o najnowsze trendy. Prowadzący zajęcia profesjonaliści posiadają wieloletnie doświadczenie. Kurs bazuje na podstawach teoretycznych, ale przygotowuje solidnie do pracy w profesjonalnych kawiarniach i innych miejscach, w których niezbędna jest osoba do parzenia kawy.

Mogą się na niego zapisać osoby, które w ogóle nie miały do czynienia z profesjonalną obsługą ekspresu lub amatorsko zajmują się parzeniem kawy. Ale to doskonała opcja również dla tych, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności, uzupełnić wiedzę i nauczyć się wyjątkowej sztuki Latte Art. Malowanie na kawie staje się coraz bardziej popularną atrakcją podczas różnego rodzaju imprez. Tego rodzaju pokazy przyciągają zawsze sporą liczbę widzów np. na weselach czy przyjęciach okolicznościowych. Na kursie można nauczyć się metody malowania na kawach przy pomocy lattepen’a, sosów oraz z wykorzystaniem metody „Free Pour”, która polega na bezpośrednim wlewaniu mleka do kawy.

Kurs pozwala dobrze zrozumieć, czym jest, kawa. Poznać jej korzenie oraz ciekawą historię. Każdy profesjonalny barista doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na smak kawy wpływa mnóstwo czynników. Należą do nich miejsce uprawy, gatunek, metoda zbioru, obróbka ziarna oraz czas, temperatura i stopień wypalenia. Osoba, która wie dużo na temat kawy, może potem tę wiedzę odpowiednio przekazać. Racząc gości filiżanką świeżej, pysznej, aromatycznej kawy, może im przy okazji przekazać sporo ciekawostek z fascynującego kawowego świata. Dobry barista potrafi zarazić innych swoją miłością do kawy.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *