infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Zatrać się w krakowskim Kazimierzu

Kazimierz to stara żydowska dzielnica Krakowa, a jej dziedzictwo jest niezwykle interesujące. Poczujesz się tutaj, jak w trakcie podróży w czasie. Istnieje kilka miejsc, których nie można przegapić odwiedzając Kazimierz. Należą do nich:

Synagogi krakowskie

W samym sercu Kazimierza znajduje się kompleks 7 głównych synagog – zabytków żydowskiej architektury sakralnej. Dziś tylko dwie z nich są aktywne: Stara Synagoga i Synagoga Tempel, podczas gdy tylko jedna służy, jako dom modlitwy. Jest to synagoga Remuh.

Szeroka i Plac Nowy

Szeroka jest sercem dawnej dzielnicy żydowskiej na Kazimierzu, a poczujesz to wyraźnie, gdy zanurzysz się w jej średniowieczną atmosferę. Przypomina bardziej wydłużony rynek, niż ulicę. Tymczasem na Placu Nowym można znaleźć główne puby i restauracje Kazimierza. Może wyglądać na zaniedbany, ale ma swój niewątpliwy urok.

Śladami filmu „Lista Schindlera”

Oskar Schindler był niemieckim przemysłowcem i szpiegiem, który uratował 1200 Żydów podczas Holokaustu, zatrudniając ich w swoich fabrykach. Ta historia została doskonale przedstawiona w filmie „Lista Schindlera”. Jeśli interesuje Cię taka historia, na Kazimierzu są różne miejsca, w których film został nakręcony! Zarezerwuj nocleg w jednym z hoteli w samej dzielnicy Kazimierz lub na Starym Mieście i ciesz się czasem spędzonym w tym wyjątkowym miejscu. Pamiętaj, że czekają na Ciebie nie tylko hotele w Krakowie. W okolicznych miejscowościach np. Wieliczce także nie brakuje możliwości zakwaterowania.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *