Inne

Ergonomia ponad wszystko! Jaki powinien być idealny fotel biurowy?

Praca biurowa jest wyzwaniem dla naszych kręgosłupów. Nieustanna pozycja siedząca wcale im nie sprzyja. Wręcz przeciwnie. Powoduje rozmaite dolegliwości i przyczynia się do spadku wydajności pracy. Dzieje się tak, gdy codziennie musimy korzystać z niewygodnych krzeseł lub nieergonomicznych foteli biurowych. Dobrze dobrany, komfortowy fotel jest jednym z podstawowych czynników poprawiających stan naszego zdrowia, samopoczucie oraz produktywność.

Cechy właściwie dobranego fotela biurowego

Fotel biurowy powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do konkretnego użytkownika. Bez spełnienia tego warunku trudno mówić o jego ergonomii. Oznacza to przede wszystkim właściwie wyprofilowane siedzisko i oparcie, które w naturalny sposób dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. Bardzo istotne jest uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowego.

Dopasowanie do wzrostu i potrzeb użytkowników jest możliwe również za sprawą opcji regulacji. Chodzi nie tylko o regulowanie wysokości siedziska, ale również kąta nachylenia oparcia i jego siły, wysokości zagłówka czy podłokietników.

Takie elementy fotela, jak zagłówek i podłokietniki nie występują w każdym modelu fotela biurowego. Dlatego przeglądając szeroką ofertę sklepów stacjonarnych oraz internetowych sprzedających meble biurowe, warto zwrócić szczególną uwagę na te elementy, gdyż znacznie poprawiają one komfort użytkownika.

Liczy się również rodzaj materiału, z którego wykonany jest fotel. Wszelkie materiały sztuczne z oczywistych względów nie są wskazane. Najlepsze tkaniny obiciowe to w tym przypadku takie, które przepuszczają powietrze.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *