infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Jak rozmieścić kinkiety ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe to nie tylko lampy stojące o różnej wysokości oświetlające ścieżki oraz elementy architektury ogrodowej. W szerokim asortymencie oświetlenia zewnętrznego znajdują się także lampy wiszące oraz kinkiety. Mogą się one doskonale sprawdzić w przestrzeni ogrodowej. Jednak warto wiedzieć, w których miejscach można je umieścić.

Najbardziej oczywistym miejscem, w którym montujemy kinkiety jest przestrzeń wokół drzwi wejściowych, tego rodzaju lampy umieszcza się zarówno nad drzwiami, jaki obok nich. Z pewnością doskonale spełnią swoją funkcję również na bramie wjazdowej. Kinkiety w takich miejscach są gwarancją komfortu i bezpieczeństwa, nie tylko domowników, ale i gości. Dostęp do domu po zmroku może być utrudniony. Dlatego źródła światła są wskazane.

Dobrze oświetlony powinien być również wjazd do garażu. Kinkiety, zamontowane na ścianie po dwóch stronach bramy garażowej powinny wystarczyć. Takie rozwiązanie ułatwi nam wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garażu po zmroku. Jeżeli do domu prowadzą schody, to je także powinniśmy oświetlić. Niektórzy wybierają do tego celu oświetlenie punktowe. Jednak kinkiety są znacznie tańszą opcją, a równie dobrze spełniają swoje zadanie. Kolejne, strategiczne miejsce wymagające oświetlenia to taras. Tutaj kinkiety sprawdzą się idealnie. Zapewnią komfortowe warunki do odpoczynku oraz imprez na świeżym powietrzu.

Oczywiście, w sklepach z oświetleniem spotkamy się z kinkietami w rozmaitych stylach, pasującymi
zarówno do nowoczesnych budynków, jak i tych, wykończonych w sposób klasyczny. Wybierając je warto zwracać uwagę na jakość, wytrzymałość oraz funkcjonalność.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *