infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Szkolenie BHP- jak je odbyć?

Każdy kto podejmuje nową pracę jest zobowiązany do tego, by odbyć szkolenia BHP. Jest to bardzo ważne, ponieważ za zaniechanie tego obowiązku pracodawcy grożą kary ze strony Państwowej Inspekcji Pracy. Od szkoleń BHP tak naprawdę zaczyna się praca każdego pracownika. Higiena i bezpieczeństwo pracy to jeden z ważniejszych punktów zawartych w Kodeksie Pracy. Na szkoleniu BHP poruszane są kwestie związane z bezpieczeństwem w pracy, z warunkami w jakich ma się odbywać praca i inne.

Przepisy BHP- dlaczego są tak ważne? Gdzie odbyć szkolenie BHP?

Przestrzeganie przepisów BHP może nas uchronić przed nieszczęśliwym wypadkiem, ale nie tylko. Może także nas uchronić przed niepożądanym wyzyskiem przez pracodawcę. Kiedy pracownik pracuje w warunkach szkodliwych dla zdrowia, ma prawo to zgłosić choćby do Państwowej Inspekcji Pracy. Dzięki szkoleniom pracownik dowiaduje się jak postępować w danej sytuacji, jak sobie radzić w sytuacjach niebezpiecznych, co robić by nie wpaść w panikę, jeśli mamy do czynienia z substancjami niebezpiecznymi to musimy także wiedzieć jaki strój nas obowiązuje.

Jak i gdzie można odbyć szkolenia bhp

Jest wiele firm szkoleniowych, które same docierają do klienta i proponują wykonanie szkolenia. Takie szkolenia są przeprowadzane przez wykwalifikowanego trenera czy też grupę osób. Najważniejsze jest szkolenie BHP które dotyczy bezpośrednio obsługi maszyn i urządzeń, które są niezbędne do pracy. Szkolenie BHP jest ważne, bo gdyby doszło do wypadku a my nie mielibyśmy skończonego kursu, nie otrzymalibyśmy odszkodowania. Szkolenie bezpieczeństwa i higieny pracy może być prowadzone na różne sposoby. Może być prowadzone w formie wykładu z rozmową, która jest poparta prezentacją multimedialną drogą elektroniczna. Czas zajęć jest różny. Zajęcia mogą trwać od 45 minut do 3 godzin. Każde szkolenie BHP powinien także przejść każdy właściciel czy szef danej firmy jako osoba, która w niej pracuje. Najważniejsze jest to, by pracownik znał wszystkie niebezpieczeństwa jakie są związane z wykonywaniem zawodu i potrafił ich uniknąć. Każde szkolenie BHP musi być też odnotowane pisemnie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *