infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Syntetyk kontra puch, czyli część pierwsza o śpiworach.

Po długiej wędrówce w górach przychodzi czas na wypoczynek. Nawet tam, w miejscu gdzie nie ma dostępu do ekskluzywnych hoteli czy zwykłych pensjonatów, warto zaznać choć odrobinę luksusów nawet podczas spania. Mowa tu o śpiworze, ponieważ to on będzie zapewniał nam ogrzanie w czasie chłodnej nocy i dlatego właśnie powinniśmy szczególnie zadbać o swoją wygodę. Zanim jednak zabierzemy się za zakup takowego śpiwora, musimy zastanowić się, w jakich warunkach będziemy go użytkować. To bardzo ważne, gdyż znajomość podłoża na którym będziemy spać ułatwi nam zakup.

Ogólnie mamy dwa rodzaje wypełnienia śpiworu: puch i syntetyk. Oba rodzaje są bardzo popularne i wiele producentów wybiera oba rozwiązania. Czym się równią między sobą? Wypełnienie puchem: puch jest dobrym izolatorem i ma dobre parametry termoizolacyjne. Jest lekki a przy tym dobrze się kompresuje. Ale jak wszystko ma też i swoje wady, do których będzie można się przyzwyczaić. Puch naturalny rozpatruje się od tego jaką ma moc, czyli jaki jest puszysty, „moc” tę wyraża się w stopniach CUIN. Im więcej stopni CUIN tym puch jest doskonalszy. Eksperci polecają puch gęsi, który wykorzystywany jest nie tylko przez Polskich producentów ale i zagranicznych.

Wypełnienie syntetykiem: Pomimo mniejszej ceny(w porównaniu do puchu) jest bardziej wytrzymalszy, dobrze się kompresuje i jest odporny na zawilgocenia. Ponadto syntetyk zdecydowanie lepiej ogrzewa a to wszystko za sprawą pojedynczych włókien składających się w jednolitą strukturę, gdzie gromadzi się ciepłe powietrze. Jedyną wadą, jaką posiada wypełnienie śpiworu puchem syntetycznym to taka, że będą o 50% cięższe niż wypełnienia puchowe. W sklepie turystycznym można znaleźć najlepsze puchówki jak i syntetyki od najlepszych producentów Polskich i zagranicznych.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *