Inne

Czym się kierować wybierając krzesło dla dziecka?

Biurko to mebel bardzo ważny w pokoju naszego dziecka. Ale jeszcze ważniejszym meblem, jest krzesło. Pamiętajmy, że nasze dzieci spędzają wiele godzin, siedząc przy biurku na krześle: odrabiają lekcje, rysują, uczą się. Ważne jest to, by w czasie tych zajęć ich kręgosłup nie wysilał się. Dobre krzesło to takie które odciąża kręgosłup, zapewnia wygodną pozycję ciała. Czym powinno się charakteryzować dobre krzesło?

Podłokietniki i oparcie

Dwa ważne elementy w krześle, których nie powinno zabraknąć to podłokietniki i oparcie. Podłokietniki ułatwiają utrzymywanie wyprostowanych pleców, ale także zmniejszają napięcie w ramionach i rękach. A co z oparciem? Najlepsze to takie, którego wygięcia są dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa, ale trzeba pamiętać też o tym, że krzesło powinno mieć także możliwość regulowania wysokości i odchylenia oparcia. Trzeba pamiętać o tym by nauczyć dziecko by siedząc opierało plecy o oparcie, wtedy mięśnie nie będą się męczyć- nie złapie ich skurcz na karku. Oprócz tego ważne są także inne aspekty krzesła jak szerokość siedziska. Trzeba pamiętać o tym by było ono dostosowane do wymiarów dziecka, kiedy dziecko usiądzie, po jego bokach powinno zostać jeszcze trochę miejsca (kilka centymetrów po obu stronach).

Jak widać wygodne krzesło jest podstawowym elementem w pokoju dziecka. Warto zadbać by było ono właściwe, przyjazne dla naszego dziecka. I co ważne, dostosowane do wieku naszego dziecka. Niektórzy kupują za duże krzesło- nie jest to dobre rozwiązanie. Czym jeszcze powinno charakteryzować się idealne krzesło dla naszego dziecka? Zajrzyj tutaj i dowiedz się więcej: e-krzeslo.com.pl

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *