Inne

Partner zdradził- czy warto ratować związek?

Jesteśmy w długoletnim związku, mamy wspaniałego męża, po jakimś czasie niby-sielankowego życia mąż komunikuje ci, że cię zdradził. Co robić w takiej sytuacji? Kiedy warto dać partnerowi drugą szansę i walczyć o związek?

Na początku są emocje

Kiedy dowiadujemy się, że zostaliśmy zdradzeni szarpią nami różne emocje. Pierwszym uczuciem, które przeżywamy jest szok. Czujemy się skrzywdzeni, oszukani, zranieni oraz niesprawiedliwie potraktowani. Nie rozumiemy dlaczego zostaliśmy zdradzeni. Trzeba zapamiętać, by w takiej chwili nie tłumić swoich emocji, ale pozwolić sobie na ich przeżywanie- to skróci czas cierpienia. Nie warto podejmować żadnych wiążących decyzji w chwili, gdy jesteśmy w szoku i przeżywamy tak intensywne emocje.

Kiedy emocje opadną…

Kiedy minie pierwszy szok a emocje opadną, warto usiąść i porozmawiać z partnerem, zadać pytanie dlaczego stało się to co się stało? Na pewno pierwsze próby kontaktu nie będą łatwe, ale należy to zrobić, by spojrzeć całościowo nie tylko na zdradę, ale także na cały związek. Zdrada zawsze jest sygnałem, że już od jakiegoś czasu w naszym życiu coś się działo, że mimo iż myśleliśmy, że nasz związek jest udany to taki nie był. Zwykle trzeba podjąć trudną decyzję i zdecydować czy chcemy być dalej w związku z kimś kto nas zdradził. Czy chcemy walczyć o ten związek, czy warto walczyć? Odbudowanie zaufania to ogromna praca.

Czy zdecydować się na terapię małżeńską?

Warto rozważyć udział w terapii małżeńskiej. Taka terapia trwa zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy i może nam ukazać w nowym świetle nasz związek oraz problemy, których dotychczas sobie nie uświadamialiśmy. Taką terapię możemy podjąć ośrodku, która znajduje się w Krakowie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *