infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Lampy ogrodowe. Źródło światła

Decydując się na uzupełnienie dekoracji ogrodu przez umieszczenie w nim lamp ogrodowych musimy podjąć szereg decyzji dotyczących wybieranego oświetlenia, między innymi źródła światła. Wskazuje się, że bardzo ważne jest oświetlenie ogrodowe.

Lampy ogrodowe.Źródło światła

Halogeny – rodzaj lamp ogrodowych, które emitują światło najbardziej zbliżone barwą do naturalnego światła dziennego. Do ich zalet należy także łatwość ukrycia – są niewielkich rozmiarów, co pozwala także oświetlić pojedyncze rośliny lub ich niewielkie grupy. Ceną za to jest duże zużycie energii. Światła wyładowcze – wykorzystywane są do oświetlania dużych terenów. Te lampy ogrodowe cechują się niskim poborem mocy, trwałością i silnym światłem o różnym kolorze. Ich niewątpliwą wadą jest bardzo duża wrażliwość na zmiany napięcia. Świetlówki kompaktowe – energooszczędne, z możliwością wyboru barwy światła, którego moc znacznie spada w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza. Solarne lampy ogrodowe – niski pobór mocy i łatwość montażu to ich zalety. Niestety charakteryzują się stosunkowo słabym emitowanym przez diody LED światłem.

Podsumowując do ich zalet należy w szczególności łatwość ukrycia: są niewielkich rozmiarów, co pozwala także oświetlić pojedyncze rośliny lub ich niewielkie grupy. Ceną za to jest duże zużycie energii.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *