Inne

Aparaty ortodontyczne

Klinika ortodontyczna w Krakowie zachęca wszystkich do wizyt w celu ustalenia przebiegu leczenia zębów. Założenie aparatu ortodontycznego pozwala na uzyskanie pięknego i prostego uśmiechu.

Uśmiech pomaga w życiu.

Każdy wie, jak bardzo piękny uśmiech może rzucać się w oczy. Wiele osób nie uśmiecha się szeroko, ponieważ boi się pokazać krzywe jedynki, dwójki lub inne zęby. W takich przypadkach warto skorzystać z leczenia ortodontycznego, przeprowadzanego przed profesjonalnego ortodontę.

Lekarz, po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu oraz dokonaniu oględzin szczęki pacjenta, zapisuje go na dalsze leczenie, które polega na wykonaniu aparatu ortodontycznego, który dopasowany zostaje indywidualnie w taki sposób, aby skutecznie korygował nieprawidłowości w układzie zębów i zgryzu. Takie leczenie pomaga wyprostować krzywe zęby, dzięki czemu uzyskać można wymarzony, prosty uśmiech.

Aparaty stałe i ściągane.

Ortodonta Kraków od lat zajmuje się leczeniem pacjentów za pomocą aparatów ortodontycznych. W tym zakresie skorzystać można z dwóch możliwości:
– aparatu ściąganego, zakładanego głównie na noc w celu skorygowania niewielkich skrzywień oraz wyprostowania zgryzu
– aparatu stałego, polega na zamontowaniu urządzenia na zębach na określony czas, aż zęby nie zostaną odpowiednio wyprostowane

Zdecydowanie częściej stosuje się tę drugą opcję, ponieważ leczenie aparatem stałym trwa szybciej i jest znacznie skuteczniejsze. W przypadku skrzywień poważnych, drugi rodzaj aparatu mógłby nie przynieść wymaganych efektów.

Każdy, kto chce skorzystać z porad doświadczonego ortodonty, powinien zajrzeć na stronę kliniki w Krakowie. Za pośrednictwem portalu można skontaktować się z asystentką lekarza, która zapisze na pierwszą wizytę. Na stronie znaleźć można również ciekawe artykuły na temat leczenia oraz profilaktyki dentystycznej.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *