Inne

Gdzie pojechać na urlop?

Gdzie pojechać na urlop?

Każdy z nas marzy o tym, aby jeździć co roku do gorących krajów, poznawać nowe kultury i wypoczywać na rajskich plażach. Nie każdy jednak ma ku temu możliwość. Takie podróże powinny być przemyślane i organizowane dużo wcześniej. Większość jednak ma problem z urlopem, ponieważ niekiedy wypada nam on w miesiącach zimowych. Wydaje się więc, że w takim terminie nie ma gdzie pojechać jak tylko na narty. Tymczasem to błędne myślenie.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w egzotycznych krajach jest ciepło przez cały rok. Nie każdy jednak czas jest dobry na odwiedziny. Przykładowo w miesiącach u nas gorących od maja do września w wybranym prze nas kraju może być nieodpowiednia pora na wakacje. Są wtedy ciągłe deszcze i burze , a wilgotność powietrza jest bardzo duża. Dlatego, jeśli trafi ci się urlop początkiem grudnia, to się nie zamartwiaj, ale leć np. na wczasy na Sri Lance.

Atrakcje na Sri Lance

Sri Lanka , to piękna wyspa leżąca na oceanie indyjskim. Znajdziemy tam rajskie plaże, dziewicza przyrodę, zielone dżungle oraz mieszkańców, którzy są mili i przyjaźnie nastawieni. W zależności od tego w jakiej części wyspy będziemy przebywać , temperatura może być od 29 do 33 stopni w dzień. W górskich rejonach powyżej 1 km temperatura jest niższa o około 6 stopni. Oprócz opalania się i kąpania w oceanie, możemy zwiedzać świątynie i ruiny. Jeśli nie lubimy planowanych wakacji, to możemy zamiast w hotelu mieszkać u okolicznych ludzi. Bardzo często jest taka możliwość. Dzięki temu możemy z Jeszce bliższej perspektywy poznawać kulturę tego kraju oraz zwyczaje mieszkańców. Co więcej, zwykle możemy także spożywać przygotowane prze nich posiłki. Możemy też zapytać o przepisy na poszczególne dania lub też przyglądać się jak one powstają.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *