infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Nieruchomości

Przede wszystkim z balkonem…

Przede wszystkim z balkonem…

Poszukując mieszkania bierzemy pod uwagę wiele rożnych czynników, przede wszystkim lokalizację, cenę, wielkość, ilość pokoi czy wyposażenie. Jednak w dziej szych czasach, coraz częściej można zaobserwować inny, często decydujący czynnik, a mianowicie posiadanie balkonu, tarasu czy loggie.

Ten istotny element ma magiczną moc! Po pierwsze, daje nam możliwość wyjścia na świeże powietrze, jest namiastką ogrodu czy werandy. Jest naszą prywatą przestrzenią. Balkon gwarantuje nam więcej światła w naszym pokoju ale także zdecydowanie powiększa go optycznie. Ponadto chociaż nigdy nie wlicza się to w metraż mieszkania, jest to jego dodatkowa powierzchnia. Jeśli posiadamy jakieś zwierzę domowe, kota lub psa, na pewno będzie to dla niego wspaniała atrakcja. Można to także na wiele innych sposobów, sprytnie zagospodarować. Piękne donice z kwiatami, własna uprawa ziół i przypraw lub też przechowywania rowerów i rolek. Jeśli jest odpowiednio duży, może spełniać funkcje altany w której zaciszu czytamy książki lub przyjmujemy gości na a’la garden party.

Nie tylko kupcy mieszkań zauważyli ten ogrom, ciekawych i istotnych funkcji balkonów. Agenci nieruchomości i pośrednicy zdają sobie z nich sprawę nadzwyczaj dobrze. W związku z tym, kupując mieszkanie, ceny tych nie wyposażonych w balkon są niższe o około 6% w porównaniu z tymi które go posiadają. Pamiętajmy o tym aby nie dać się oszukać, jeśli akurat zdecydowaliśmy się wybrać mieszkanie nie posiadające żadnego balkony, tarasu czy loggie, gdyż sprzedawcy nie zawsze mają świadomość konieczności obniżenia ceny mieszkania w takim przypadku. Przed zakupem mieszkania warto więc zastanowić się poważnie nad tym może mały elementem, który jednak może znacznie zmienić wizerunek naszego mieszkania i komfort ich lokatorów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *