Nieruchomości

Pośrednik nieruchomości – ile może zarobić?

Pośrednik nieruchomości – ile może zarobić?

>Zarobki jakie pośrednik nieruchomości może osiągnąć to często bardzo wysokie kwoty, ale zarabianie polega na zdobywaniu klientów więc zależą one w dużej mierze od niego samego. Dlatego też taka sytuacja pensji wygląda bardzo różnie od ich starań, bo jak wiadomo dostają oni podstawową pensję z biura to jeszcze mają dodatkowe wynagrodzenie od ilości klientów dlatego też starają się oni zdobyć ich jak najwięcej by dostać dodatkową prowizję od każdego klienta.

Jeżeli pośrednik podejmuje współpracę z biurem nieruchomości, formy jego zatrudnienia mogą być bardzo różne. Najczęściej są to umowy, na podstawie których pośrednicy otrzymują podstawowe wynagrodzenie, często niezbyt wysokie, do którego doliczana jest prowizja w określonej procentowo wysokości od zawartych transakcji.

Wysokość prowizji zależy również w dużej mierze od tego czy pośrednik posiada odpowiednią licencję czy też jej nie ma dlatego też gdy taki pośrednik nie ma licencji to prowizja jest bardzo niska dlatego też czasem lepiej współpracować w programie partnerskim niż w takim biurze nieruchomości który w ten sposób wykorzystuje takiego pośrednika i mniej mu płaci. Gdy chodzi o taki program to pośrednik który ma licencje może wykonać całą transakcję sam bez niczyjej pomocy a wtedy partnerzy mają wolną rękę i mogą skupić się na pozyskiwaniu klienta dlatego też jest to dobra i najskuteczniejsza forma reklamowania dlatego też partnerowi płaci się za efekty wykonywanej pracy.

Pośrednicy powinni zastanowić się dobrze udając się do biura nieruchomości czy im się to opłaca i czy warunki jakie tam istnieją są odpowiednie dla nich samych co jest bardzo ważne by człowiek mógł wykonywać swoją pracę dobrze. Wielu działających na własną rękę pośredników nie narzeka na brak zainteresowania ze strony klientów, jednak zazwyczaj wiąże się to dla nich z tym, że muszą poświęcić na to o wiele więcej czasu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *