Nieruchomości

Moda na eko – domy

Moda na eko – domy

Ekologia modna jest od kilku lat w niemalże wszystkich aspektach naszego życia. Począwszy od jedzenia, poprzez ubiór, kończąc na motoryzacji a także nieruchomościach. A więc dziś, modny dom to naturalny, przyjazny środowisku i swoim mieszkańcom – eko dom.

W Polsce trend ten obserwowany jest od kilku lat, przybył do naszego kraju z zachodu, przede wszystkim z USA, gdzie większość budowanych współcześnie domów robi się właśnie wykorzystując technologie ekologiczne. Najczęściej decydują się na to młode małżeństwa, jako ta część społeczeństwa bardziej głodna nowoczesności. Stosowana technologia szkieletu stalowego znacznie udoskonaliła tą technikę i zmniejszyła jej koszta. Oszczędzamy więc już podczas budowy. Można z góry przewidzieć kosztorys takiego przedsięwzięcia nie zmieniając go aż do zakończenia prac, a sam czas jest bardzo krótki w porównaniu z tradycyjną budową domu, bo trwa to około 3 miesięcy. Ten krótki czas realizacji takich inwestycji osiągany jest dzięki prefabrykacji elementów. A właśnie technologiczne zastosowanie stali oraz precyzyjna obróbka wszystkich elementów budynków decydują o trwałości tego typu konstrukcji w polskich realiach klimatycznych, a jednocześnie ich lekkości, co sprzyja oszczędzaniu podczas ogrzewania domu. Warto zwrócić uwagę że zarówno konstrukcja jak i ściany wykonane są w całości z materiałów ekologicznych.

Im tego typu rozwiązania rozwiązania są bardziej popularne, tym bardziej spadają koszty takich inwestycji. Krótki czas również sprzyja zdecydowaniu się na tą technologię, gdyż nie jesteśmy jednocześnie obciążeni mieszkaniem gdzieś i kosztami z tym związanymi i budową nowego domu. Do tej pory w Polsce technologia ta była z powodzeniem stosowana głównie w budownictwie komercyjnym, komunalnym ale z czasem coraz częściej przy budowie domów jednorodzinnych. .

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *