Nieruchomości

Jak zarabiać na nieruchomościach?

Jak zarabiać na nieruchomościach?

Nieruchomości to nadal dobry zarobek, nawet w dobie kryzysu, ale trzeba wiedzieć w co obecnie inwestować, a co omijać jako inwestycję, która nie przyniesie zysku.

Nadal dobre zyski można czerpać z wynajmu mieszkania, ale musi to być lokal usytuowany w centrum, dobrze skomunikowany z miastem, blisko uczelni. Cena najmu musi być atrakcyjna, a zarazem na tyle wysoka, aby jeszcze czerpać z niego zyski. Najlepiej wynajmować mieszkania dwupokojowe, ponieważ na nie jest największy popyt. Takie też mieszkania najłatwiej sprzedać, ponieważ ceny dwupokojowych mieszkań na rynku są najbardziej przystępne dla kupujących.

Mieszkanie, które chcemy wynająć i czerpać z tego zyski musi być schludne, zadbane, w przyjaznych barwach. Takie lokum zawsze będzie przynosić zysk.

Zakupione w ostatnich latach mieszkania, na chwilę obecną lepiej wynajmować, ponieważ sprzedaż w dobie kryzysu raczej nie przyniesie zysku, chyba że klientowi uda się kupić nieruchomość po mocno zaniżonej cenie i odsprzedać z zyskiem.

Dobrym pomysłem jest inwestycja w grunty, zwłaszcza te przeznaczone pod budowę mieszkalną i położone w niewielkiej odległości od miasta. Ich cena nadal jest dobra i można na niej zarobić. Największe pieniądze zarabia się przy zakupie ziemi rolnej, którą przekształca się w budowlaną, dzieli na części i sprzedaje, najlepiej deweloperowi.

Osobom, które dopiero zaczynają przygodę z zarabianiem na nieruchomościach, poleca się zakup, wynajem i sprzedaż mieszkań, ponieważ kwestia ziemi jest bardziej komplikowana.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *