Nieruchomości

Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej?

Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej?

Zawsze, nawet w dobie kryzysu znajdą się osoby, które kupują mieszkania, zwłaszcza, że to dobry okres na kupowanie nieruchomości poniżej ich ceny rynkowej, gdzie sprzedającymi są osoby w trudnej sytuacji.

Istnieją dwie grupy sprzedających, ci którzy mają czas, nie spieszy się im, mogą windować cenę i czekać na zdecydowanego kupującego. druga grupa to osoby, które z różnych powodów, potrzebują gotówki.

Czasem osoba ma kredyt, którego nie daje rady spłacać, ma do tego inne zobowiązania, więc mieszkanie jest dla niego obciążeniem, którego chce się pozbyć za wszelką cenę, nawet niewielką, zaniżoną cenę.

Nieruchomości poniżej ceny można kupić od osób, które muszą szybko przeprowadzić się do innego miasta, zmieniła się ich sytuacja odnośnie miejsca pracy, związana z kwestią osobistą. Po tańszej cenie sprzedają lokale mieszkalne osoby, które są po rozwodzie i nie chcą mieszkać pod wspólnym dachem.

Zdarza się również, że sprzedający dostaje nieruchomość, która jest w innym mieście i nie ma jak o nią dbać, ani pilnować. Nieruchomość taka pojawia się zazwyczaj nagle, zatem i sprzedaż po tańszej cenie nie jest stratą dla klienta.

Czasem nieruchomość jest w tak złym stanie, że właściciel nie ma pieniędzy na jej remont i woli sprzedać taniej. Bywa też tak, że właściciel sprzedaje niedokończoną inwestycję, np. dom w stanie surowym, ponieważ nie ma już przepływu pieniędzy na ukończenie budowy.

kluczem do zakupu nieruchomości po niższej cenie jest osoba, która chce pilnie pozbyć się swojej własności.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *