Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości a giełda i biznes

Inwestowanie w nieruchomości a giełda i biznes

Pojawia się pytanie, czym różni się inwestowanie w nieruchomość, a gra na giełdzie i szeroko pojęty biznes.

Biznes to nic innego jak firma, mała, duża, ale wymagająca wkładu finansowego, zazwyczaj sporych nakładów, które zwracają się po pewnym okresie. Na początku stale się inwestuje, dokłada, rozwija firmę i albo po pewnym czasie następuje jej rozwój, albo firma upada. Wiele zależy od zaangażowania, włożonego wkładu finansowego, towaru lub usługi, z którymi wchodzi się na rynek.

Gra na giełdzie to wielka loteria i inwestowanie swoich prywatnych pieniędzy, dużych lub mniejszych, w zależności jakie pieniądze chcemy zarobić. Pamiętać jednak należy, że na giełdzie można też szybko wszystko stracić. Giełda to legalna forma zarobku, jednak niepewna – zbliżona do hazardu. Płaci się podatki od zarobionej kwoty.

Najlepiej inwestować w zyski kapitałowe, gdyż zyski z dywidend są niewielkie, chyba że posiada się spore udziały w danej spółce.

Inwestowanie w nieruchomości wydaje się pośród innych form zarobku najbardziej stonowaną postacią inwestowania. Wymaga jedynie opanowania i trafnego wyboru nieruchomości. Jeśli kupiona zostanie nieruchomość, którą ktoś bardzo chciał sprzedać i cena okazuje się wyjątkowo atrakcyjna, to zysk jest szybki i zazwyczaj spory.

Dobry zysk jest również z kupowania lokali wystawionych na licytacje komornicze, zadłużonych. Wystarczy mieć dobry plan. Równie dobrą inwestycją jest kupno mieszkania i jego wynajem, czyli co miesięczny dopływ gotówki. Jeśli ktoś wynajmuje kilka lokali, może się z tego utrzymać.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *