infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Prawo

Sztuczki stosowane przez banki

Sztuczki stosowane przez banki

Niektórzy nie uświadamiają sobie, że banki nie podlegają prawom wolnego rynku – bowiem wolny rynek w czystej postaci tak naprawdę nie istnieje. Banki oczywiście walczą o zdobycie jak największego procenta rynku: reklamują się, przygotowują sprytne akcje marketingowe (które po dłuższej lekturze nie okazują się tak korzystne), i starają się zebrać jak najwięcej pieniędzy od klientów klientów. Wiele reklam dotyczących banków można obejrzeć w telewizji, zobaczyć na bilbordach. Jednak najczęściej okazuje się, że promocje, nie są do końca prawdziwe. Z tego powodu, zanim zaczniemy korzystać z usług konkretnego banku, koniecznie należy sprawdzić, co dokładnie nam on oferuje, aby nie dać się nabrać.

Niektóre banki stosują bardzo agresywne kampanie reklamowe. Wszystko to po to, aby zyskać jak najwięcej nowych klientów, którzy skuszą się na różne promocje. Wiele reklam odnosi się do poczucia stabilności i spokoju- banki starają się zapewnić swoich klientów, że ich oszczędności u nich będą bezpieczne, a kredyty będą przyznawane na preferencyjnych warunkach. Bardzo często reklamy banków odnoszą się do poczucia bezpieczeństwa. Dzięki temu wiele osób decyduje się na ubezpieczenie kredytu – w końcu jest ona nieobowiązkowe, ale wiąże się z pewnością, że wszystko będzie dobrze. Często też banki udzielając zwykłego kredytu, starają się dodatkowo zachęcić ludzi do skorzystania z kart kredytowych. Niestety na ogół wtedy koszty jakie poniesie klient zdecydowanie rosną. W trakcie udzielania kredytu, bank oczywiście pobiera odpowiednią prowizję – często jest to ponad 5% całej kwoty. Czasami okazuje się, że bardziej się opłaca wziąć kredyt z wyższymi odsetkami, ale za to z niższą prowizją.

Nie możemy też zapominać o sposobie, w jaki bank nalicza odsetki. Są dwa sposoby naliczania odsetek: pierwszy co miesiąc odsetki od całej kwoty, a drugi bardziej korzystny dla klienta: od kwoty, ale pomniejszonej o pieniądze, jakie już spłaciliśmy.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *