Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości przy niewielkich dochodach

Inwestowanie w nieruchomości przy niewielkich dochodach

Przeciętnego Polaka stać na zakup jednego mieszkania na kredyt, który potem spłaca przez kilkanaście lat. Wydaje się, że na inwestowanie w nieruchomości, stać tylko bardzo zamożne osoby, i niestety tak to wygląda. Rzadko kiedy wielkie majątki powstawały, ponieważ inwestorzy dobrze lokowali swoje pieniądze w domy, mieszkania pod wynajem – bowiem wynajem zwraca się najczęściej po kilkudziesięciu latach. W tym wypadku ważna jest wiedza, którą można znaleźć w wielu publikacjach związanych z rynkiem nieruchomości. Od wielu lat popyt na nieruchomości jest wciąż na stosunkowo wysokim poziomie, co winduje ceny nieruchomości do cen, w których nie opłaca się już ich nabywać.

Jeśli chcemy zacząć inwestować w lokale musimy zacząć od zdobycia kredytu na nasze pierwsze mieszkanie lub lokal użytkowy. Musimy posiadać pieniądze na tzw. wkład własny. Im większy wkład, tym niższe oprocentowanie naszej pożyczki, dlatego warto jest zgromadzić oszczędności. Nie opłaca się kupować mieszkania dla siebie. O wiele lepszym interesem jest zakup lokalu pod wynajem. Dzięki temu, jeśli nasze inwestycje będą nietrafione, będziemy mogli sprzedać mieszkanie.

Warto kupować mieszkania, blisko dużych uczelni – studenci są dużą grupą wynajmującą pokoje. Nie warto oszczędzać na podatku od wynajmu. Jeśli uda nam się zwiększyć dochody, to koniecznie należy inwestować dalej – w kolejne mieszkania. Dzięki temu mamy szansę na powiększanie kapitału i coraz to nowe oszczędności.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *