infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Księgowość, a prowadzenie firmy

Księgowość, a prowadzenie firmy

Założenie firmy często może przerażać. Może nie sam fakt, że będziemy ją mieć, a to, co to oznacza. Opłaty. Tak. To nic więcej jak setki rożnych opłat o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Setki małych rachunków, faktur, deklaracji, informacji, przelewów – tylko po to, żeby urząd skarbowy był z nas zadowolony. Jeśli narzekaliśmy na rozliczenia PIT, to teraz oszalejemy. W tej sprawie można się również zdecydować na MH – biuro księgowe. Prowadzenie firmy to naprawdę rzecz nie łatwa i zawalona masą rożnych spraw.

Ale najgorsze są opłaty. Nawet jak nic nie zarabiasz, to i tak musisz zapłacić składkę do ZUS’u. Nie ma wyjścia. Chciałeś firmę, to płać – to brzmi, jakby było tylko dal wybranych. A tak przecież nie powinno być… Ale nie o tym. Wiele osób rezygnuje z prowadzenia swojej małej firmy właśnie przez wszelkie obowiązki, które muszą spełniać. Trzeba pamiętać o każdej dacie i wszystko złożyć w swoim czasie, bo inaczej doczekamy się kar. A ludzie chcą po prostu pracować, zarabiać, a nie tracić czasu na siedzeniu w papierach. Nie ma co się załamywać, ponieważ zawsze znajdziemy pomoc, na nasze zagubienie przed księgą przychodów. Rozwiązaniem naszych problemów jest księgowość. Wystarczy, że znajdziemy kogoś, kto zadba o nasze papiery. Nic trudnego. Najłatwiej i zgłosić się do biura rachunkowego, gdzie zostaniemy przyjęci z otwartymi ramionami. Jest ich dużo, za czym idą ceny. Obsługa prostej i małej firmy to koszt rzeczy 300 złotych.

Może wydawać się dużo, jak na małą firmę, ale za 300 złotych mamy zapewniony spokój i pewność, że wszystko będzie w porządku. Dodatkowo czas, który traciliśmy na łączeniu cyfr, możemy poświęcić na pracę. To bardzo częste rozwiązanie wśród małych firm, których nie stać na zatrudnienie księgowej tylko dla siebie. No ale po co w jednoosobowe firmie księgowa na pełny etat? Biuro rachunkowe w zupełności wystarczy. Chyba, że mamy w okolicy znajomą sąsiadkę, która zna się na rzeczy i potrafi nam doradzić za kilka groszy. Też bardzo dobre rozwiązanie. Wiadomo, że po znajomości zawsze lepiej. Tak czy siak, cokolwiek byś nie robił, będzie potrzebna księgowa albo księgowy, prędzej, czy później. Każdy w końcu się zgubi.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *