infoonas.pl

portal dla kupujących i sprzedających nieruchomości

Inne

Duże ilości prania …

Duże ilości prania …

Podczas prania ogromnej ilości rzezy w takim urządzeniu jak pralki przemysłowe ważne jest również składanie wypranego asortymentu. Do tego zadania wykorzystywana jest specjalna maszyna- składarka przemysłowa. Oprócz składania prania ma również funkcję automatycznego prasowania. Jest wiele rodzajów, które różnią się od siebie konstrukcją, wielkością oraz wydajnością.

Różnić mogą się również stopniem zautomatyzowania procesu i ilością nowoczesnych, technologicznych rozwiązań. Składarki składają się ze specjalnego stołu (gdzie dokonywane jest składanie), urządzenia służącego do nadmuchu powietrza (o różnej temperaturze) oraz narzędzia, które składanie dokonuje. Większość nowoczesnych składarek jest zautomatyzowana i sterowana komputerowo. Mogą to być maszyny wolnostojące lub wchodzić w skład pralnic tunelowych. W dzisiejszych czasach jest to modne i funkcjonalne rozwiązanie w nowoczesnych pralniach, które zwiększa wydajność pracy. Urządzenia mają wbudowane ekrany z panelem dotykowym, które umożliwiają wybór składania wzdłuż lub wszerz.

Składanie wzdłuż wymusza podmuch powietrza, natomiast składanie poprzeczne umożliwia tak zwany miecz. Możliwe są również składarki małoformatowe, przeznaczone dla ograniczonego asortymentu, np. prześcieradła, ręczniki. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, posiada funkcję automatycznego sortowania, dzięki czemu skraca się czas pracy i daje oszczędności. W każdym przypadku składarki przemysłowe zasilane są prądem trójfazowym. Muszą również być wyposażone w mechanizmy rejestrujące przebieg pracy oraz w system ważenia. Istotnym elementem jest posiadanie bariery higienicznej, oraz możliwość darowania ręcznego. Ważne jest również zapasowe sterowanie ręczne.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *